Čeho jste byli součástí v roce 2018 a co můžete čekat v roce 2019? / 12.3.2019

Co se událo (ne)jen ve výrobě?

Začátkem roku jsme pořídili nový tiskový stroj značky Heidelberg Speedmaster SX 52-4-P. Tahle čtyřbarevka vám zaručuje ještě kvalitnější tisk a zkrácení termínů výroby. Odchylky v barevnosti jsou už minulostí, jelikož jsme se zasloužili i o udělení certifikátu procesní kalibrace dle normy ISO 12647-2:2007 firmou Heidelberg Praha spol. s.r.o.

Vaši připravovanou zakázku si u nás můžete zkontrolovat fyzicky na speciálně kalibrovaném monitoru a nebo ještě lépe pomocí nátiskové tiskárny  Epson SpectroProofer. A když nemáte čas se k nám stavit na kávičku, tento nátisk pak putuje až do vaší schránky. S jistotou můžeme říci, že se naše služby zkvalitnily v celém průběhu výroby vaší zakázky!

Vymakaný stroj potřebuje proškolený personál, proto jsme se v průběhu roku zúčastnili několika školení. To poslední absolvovali naši tiskaři a týkalo se barev – a jak je vlastně okem vnímáme. Článek ze semináře si můžete přečíst zde. A pokud vás zajímá, jak barvy vnímáte vy sami, zkuste si testík - odkaz naleznete přímo v textu.

 

Kdo nový se stal členem týmu?

V letošním roce k nám přibyly hned dvě posily. Nový tiskař - Petr a nová obchoďačka - Magda.

Petr byl ihned od začátku „zapřáhnut“ k ofsetovému stroji a po proškolení i se stávající tiskařkou - Jarkou nový stroj plně využívají. Zvuk tisku ofsetového stroje teď u nás můžete slyšet (skoro) 24 hodin denně.

Spolu s Magdou byla zvýšena kvalita péče o stávající, ale i nové zákazníky. Nezahálí také v online marketingových aktivitách a pravidelně vám přináší články ze světa polygrafie a naší tiskárny. Plánujete tisk propagačních materiálů a nevíte jaký papír, formát a úpravu vybrat? Stačí Magdě zavolat a ráda dojede s kupou rad až k vám!

 

Jsme více online!

Snažíme se vás čím dál více zasvěcovat do tajů polygrafie a stále vymýšlíme nové tipy, články a novinky. Občas prospěje se po obědě trošku vzdělávat, no ne?

Pro zastánce sociálních sítí pravidelně aktualizujeme naše facebookové stránky a milovníky instagramových příběhů určitě potěší založení „instáčového“ účtu Reprotisku. Fotky produktů, které jsme v nedávné době tiskly, najdete právě tam!

Sledujte nás pravidelně a nejnovější slevy či soutěže vám určitě neuniknou.

 

Jaké akce jste byli součástí?

V průběhu prázdnin jsme plánovali velkou akci roku – Den otevřených dveří, který se podařil uskutečnit již na začátku září.

V průběhu dvou dnů mohli jak naši zákazníci, tak i zájemci z široké veřejnosti navštívit prostory tiskárny a vyzvědět něco nového z polygrafického (i nepolygrafického) světa.

V průběhu programu probíhaly komentované prohlídky tiskárny, které byly orientovány na předtiskovou přípravu – PREPRESS, samotný tisk – PRESS a potiskové úpravy včetně zušlechtění tiskovin – POSTPRESS. Mohli jste tak vysledovat co se děje s vaší zakázkou od zaslání dat až po obdržení do vašich rukou. Ti z vás, kteří se zúčastnili, už určitě znají rozdíl mezi digi a ofset tiskem, jak funguje falcovačka nebo co je to lamino – a pro ty, kteří nemají takového „pamatováka“ stačí nahlédnout do firemní složky, kterou jsme pro tento den speciálně připravili – tato technická pomůcka se vám může v budoucnu určitě hodit.

Po náletu nových vědomostí si všichni mohli oddechnout na vernisáži fotografií amatérského fotografa Jiřího Adama - mladého šumperáka, který s námi spolupracoval i na kalendáři (o tom více jen pár řádků níže). Přímo v prostorách výroby byly rozmístěny autorské fotografie s jednotlivými QR kódy. Pak už stačilo postahovat mobilní aplikaci a vybrat si fotografie, u kterých vás komentář od autora přímo zajímal.

Den otevřených dveří 2018 nám dal krásnou příležitost pro veřejné pokřtění kalendáře ŠUMPERK JINAK 2019. Mimo „šampáňo“ jste si mohli vychutnat také kávu z místní pražírny – Kávomilka a několik druhů místního piva z pivovaru Zlosin. Musíme říct, že jejich řízená degustace byla opravdu zajímavá.

Moc děkujeme, že jste se tohoto slavnostního dne stali součástí!

 

Kalendář ŠUMPERK JINAK 2019? V čem je vlastně jiný?

Mnoho z vás se s kalendářem setkalo již na Dni otevřených dveří v září, takže jste měli možnost si jej prolistovat celý. Určitě víte, že jen fotografie přírody tam nenajdete…

Jak již bylo řečeno, fotky nám byly poskytnuty amatérským fotografem Jiřím Adamem a věřte, že bylo z čeho vybírat. Na každé stránce naleznete fotografii šumperáka/ů, kteří jsou hrdí na to, v jakém městě žijí. Koneckonců na co konkrétně jsou hrdí a co se jim na Šumperku líbí, najdete v přiložených komentářích.

Popudem, proč jsme kalendář udělali tento rok trošku odlišným způsobem, byly komunální volby. Snad jsme alespoň trošku přehlušili ta negativa, která během voleb šla slyšet ze všech stran. Přece i v Šumperku se krásně žije - určitě mnoho z vás s námi bude souhlasit!

 

2019 – co nám přineseš?

Rok 2019 nás (i vás) možná v mnoha ohledech překvapí. Co však můžeme říct s jistotou?
Plánujeme posílit knihárnu – přijmutím nového zaměstnance ke stávající knihařce Věrce zrychlíme knihařské zpracování a zušlechtění tiskovin po tisku. Zkrátíme termíny a o to rychleji zakázka dorazí až k vám. S tím spojené pořízení dalšího technického vybavení je už také v procesu (prozatím alespoň v našich hlavách).

Online jsme a online budeme dále – v nových kolejích marketingových aktivit rozhodně plánujeme zůstat a naše webové, facebookové, instagramové či linkeidové účty budeme nadále aktualizovat. A co v této oblasti plánujeme dalšího?... Sledujte nás a dozvíte se vše včas!

<< zpět na seznam

O nás   |   Novinky   |   Produkty   |   Reference   |   Kontakty
Mapa stránek
Created by Netsimple Conspiracy s.r.o.
Tvorba webových stránek
Designed by Ondřej Kotinský
Tvorba webdesignu
Reprotisk s.r.o.
M.R. Štefánika 318/1, 787 01 Šumperk