Certifikát procesní kalibrace v Reprotisku / 1.2.2019

Certifikát procesní kalibrace dle normy ISO 12647-2:2007 nám byl udělen společností Heidelberg Praha spol. s.r.o. již v roce 2018 po pořízení nového ofsetového stroje Heidelberg Speedmaster SX 52-4-P.

Samotná procesní kalibrace slouží ke stanovení standardů barevnosti a jiných parametrů při tisku pro různé typy papíru a také k rychlému vybarvení tiskového archu. Certifikát tedy garantuje dodržení tiskových parametrů dle normy již během předtiskové přípravy i samotného tisku.

Garance při předtiskové přípravě – PREPRESS

Naše předtisková příprava využívá modulární systém Prinect Prepress Manager, který umožňuje automatickou kontrolu s optimalizací vstupních dat pro tisk, automatické vyřazení stránek do tisového archu s přiřazením od­povídajících parametrů pro rastrování, procesní kalibraci, náhled, nátisk, přípravu desek, vytváření předvoleb a archivaci. Samotná elektronická archová montáž se pak provádí v programu Prinect Signa Station.

Elektronická data přenášíme na tiskové desky pomocí CtP (Computer to Plate) zařízení Highwater Cobra do formátu B3. CtP je taktéž kalibrováno a certifikováno podle tiskové normy ISO 12647-2. Součástí kontroly a přípravy tisku je náhledový kontrolní archový nátisk a také certifikovaný nátisk na zařízení EPSON Stylus Pro 7900 SpectroProofer, který se doporučuje využívat pro náročnější zakázky. Výslednou barevnost produktu tak můžete sledovat nejen na kalibrovaném monitoru, ale také fyzicky ve formě nátisku. To vše jednoduše bez potřeby vytvářet vzory za pomocí tiskových desek a rozjíždění ofsetové tiskárny.

 

Nátisková tiskárna

 

Garance při tisku - PRESS

Samozřejmostí je pro nás on-line propojení ofsetového tiskového stroje s CtP pomocí systému Heidelberg Prinect umožňu­jící automatické nastavení zón barevnic a dalších parametrů pomocí protokolu CIP3. Kontrolu jednotlivých ar­chů při tisku provádíme výhradně fotospektrálním měřením rozdílu mezi dvěma barvami v číslech (tzv. odchylky Delta E) v rámci barevného prostoru Lab, který slouží v polygrafii jako referenční barevný model.

Díky certifikaci se tedy u nás nemusíte bát barevnosti. Všechny tiskové parametry budou v takové kvalitě, v jaké si konkrétní zakázku představujete. Navíc s možností nátisku před samotným tiskem to už jednodušší být nemůže. Náš certifikát si můžete prohlédnout níže.

<< zpět na seznam

O nás   |   Novinky   |   Produkty   |   Reference   |   Kontakty
Mapa stránek
Created by Netsimple Conspiracy s.r.o.
Tvorba webových stránek
Designed by Ondřej Kotinský
Tvorba webdesignu
Reprotisk s.r.o.
M.R. Štefánika 318/1, 787 01 Šumperk