Povedený Den otevřených dveří v Reprotisku / 17.9.2018

Zářijový Den otevřených dveří v Reprotisku

Navštívit nás přišli naši stávající zákazníky, všichni příznivci polygrafie, ale také ti, co chtěli strávit příjemné odpoledne a dozvědět se pár zajímavých věcí o tisku.

Uvítání se ujala prokuristka firmy Radka Luskačová Kotinská a byla završena křestem nového kalendáře na rok 2019.Jedná se o spolupráci firmy Reprotisk a nadaného mladého fotografa Jiřího Adama. Kalendář s názvem ŠUMPERK JINAK je obohacen komentáři a fotografiemi šumperáků, kteří tu žijí rádi a vidí to tak nadále i do budoucna. Kalendář je aktuálně k prodeji v kanceláři Reprotisku. Křest a přípitek si vzala na starost jednatelka, paní Ilona Kotinská.

kalendář

Komentovanou prohlídku tiskárny vedl jednatel, pan Jiří Kotinský. Všechny návštěvníky v počátku seznámil s průběhem přípravy dat do tisku, jejich zpracování a porovnání rozdílů mezi digitální a ofsetovou tiskárnou. V další části byl předveden nový ofsetový stroj v praxi, který značně urychlil a zkvalitnil výrobu. Ukázka dalších strojů se pak převážně týkala dalšího zpracování. Byla předvedena řezačka papíru, stroj na laminaci a falcování i zařízení pro snášení a následnou vazbu V1 – se skobičkami a lepenou vazbu V2. Všechny stroje ochotně předváděli zaměstnanci firmy Reprotisk.

prepress

Návštěvníci byli obohaceni novými vědomostmi také při řízené a komentované degustaci piva Zlosin z Velkých Losin, které se ujal samotný pan sládek. Na čepu bylo možné ochutnat 3 druhy piva – 11°, polotmavou 12° a svrchně kvašenou IPU.

Během celého dne návštěvníci procházeli místnost vernisáže fotografií Jiřího Adama. Pomocí speciálních QR kódů si bylo možné ke každé fotografii zvlášť poslechnout autorův komentář. Nechyběl ani samotný rozhovor s autorem a možnost na fotografiích porovnat výtisk na digitální a ofsetové tiskárně či tisk na plátno.

vernisáž

U drobného občerstvení si každý milovník kávy mohl vychutnat tu od místní Kávomilky, která sídlí na Hlavní Třídě v Šumperku a ochotně nás přišla v Den otevřených dveří podpořit. V této době byly zodpovězeny všechny dotazy a bylo možno probrat tiskové záměry návštěvníků. Nikdo neodešel s prázdnou a tak jsme se se všemi rozloučili s malým dárečkem.

Všem zúčastněným děkujeme za návštěvu i přízeň a budeme se těšit na další setkání.

<< zpět na seznam

O nás   |   Novinky   |   Produkty   |   Reference   |   Kontakty
Mapa stránek
Created by Netsimple Conspiracy s.r.o.
Tvorba webových stránek
Designed by Ondřej Kotinský
Tvorba webdesignu
Reprotisk s.r.o.
M.R. Štefánika 318/1, 787 01 Šumperk