Produktové školení od International paper - neustále se vzděláváme / 9.9.2019

Výroba papíru v továrně International Paper

Každý dobrý obchodník s tiskařskými službami by měl vědět i něco o výrobě papíru. Proto jsem se zúčastnila produktového školení od americké společnosti International Paper, konkrétně od jejich polské pobočky, které pořádala firma Antalis v prostorách konferenčního sálu Bowling Brno.

Přednášku vedli zkušení odborníci – jeden z nich pro firmu pracuje přes 26 let a musím říct, že je to opravdu odborník na svém místě, který dělá svoji práci srdcem.

O společnosti vyrábějící papír a obaly

International Paper je jedním z předních světových výrobců obalů na bázi obnovitelných vláken, buničiny a papíru, které obsluhují více než 25 000 zákazníků ve 150 zemích.

Polský výrobní závod se nachází v městě Kwidzyn. Zaujímá plochu 200 hektarů. Za rok vyrobí 2, 2 mil. m³ papíru. Dřevo těží výhradně z certifikovaných zdrojů. 100% celulóza pro výrobu novinového papíru, který je 100% recyklovatelný. Výroba nejtenčího papír je 35 g/m².

Dřevo na výrobu papíru těží v Severní a Jižní Americe, Evropě, Středním východě a v Africe a Asii.

Nejčastěji vyráběnými produkty jsou:

Papír značení ALASKA GC3 - má přírodní barvu a vzniká sloučením termomechanické celulózy s chemickou celulózou.

Papír značení ARTIKA GC1 – natíraná lepenka, dá se lakovat a vzniká sloučením termomechanické celulózy se škrobem. Zespoda má nátěr (uhličitan vápenatý).

Pro potravinářský průmysl kartonových papírů jako například pro čokolády a jiné sladkosti se provádí Robinsonův test, kdy se kontroluje zápach a chuť papíru.

Další testy, které se provádí u papírů, je vlnění, vsákavost a struktura. Část se testuje na strojích a část v laboratoři. Certifikát pro potraviny a hračky je platný na 2 roky.

U kartonů se kontroluje ještě tisk barvy, brejlové písmo a lepení - od 1 – 5 minut, 5 hodin a 24 hodin.

Výroba obalových produktů, které chrání a propagují zboží, tvoří 69 % z celkových výnosů.

Boj s nelegální těžbou dřeva

International Paper je silným zastáncem úsilí v boji proti nelegální těžbě dřeva a obchodu. Jsou nevětším zadavatelem vlákna na světě, i proto bojují za prevenci vstupu nezákonně vytěžených dřevařských výrobků na světový trh.

Pěkný den, vaše Petra

<< zpět na seznam

O nás   |   Novinky   |   Produkty   |   Reference   |   Kontakty
Mapa stránek
Created by Netsimple Conspiracy s.r.o.
Tvorba webových stránek
Designed by Ondřej Kotinský
Tvorba webdesignu
Reprotisk s.r.o.
M.R. Štefánika 318/1, 787 01 Šumperk